Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Duben 2017

Sídliště | klady, zápory, typy lidí, ... můj život v bublině

29. dubna 2017 v 17:33 | Klára
Mega dlouho chci tenhle článek napsat.
Celý svůj život bydlím v paneláku na sídlišti. Má to jak klady tak zápory. Pojďme se na to podívat :D

+ zastávka pár minut ode mě
- spousta lidí
+ spousta lidí
- děti, otravní psi, ožralové, bezdomovci, ...

+ obchod pár metrů od domu

- hospoda pár metrů od domu !!!


Mohla bych napsat ještě dlouhý seznam. Musím ale říct, že i když občas zalituju, bydlí se mi tu dost fajn. Mám ráda lidi kolem sebe. Nejen kvůli tomu, že často koukám na horory a kdbyych žila sama v domě, asi bych to úplně nedávala :D Ale líbí se mi i sociální kontakt- většinou.

Na snad všechny své sousedy z domu jsem si zvykla a beru je prostě za své :D

Samozřejmě na všechny lidi v sídlišti jsem si nezvykla A NIKDY NEZVYKNU. Je tady pár typů lidí, který prostě potkáváte :D Vše v celém článku.Minimalismus | Jak na uklízení

17. dubna 2017 v 17:50 | Klára |  Tipy
V minulém článku o uklízení jsem shrnula motivaci. Jenže nic moc se uklízí, když máte hromady a hromady zbytečností.


Minimalismus je v podstatě životní styl založený na tom, abyste si v životě neudržovali věci (nebo i lidi), které nepotřebujete... Já se dneska budu věnovat těm věcím.Na minimalismus jsem se chytla díky "debordelizování věcí" od FlyLady. Kromě toho, že jsem se zbavila krámů a ulehčila si tím úklid, tak jsem se v "očištěném" prostoru začala cítit velmi dobře a uvolněně. Vím teda, že je to teď docela moderní, ale to neznamená, že se v tom všichni musí najít. Já třeba ze začátku byla velmi kritická vůči minimalismu.
Nicméně teď pár tipů pro ty, které to zajímá.

No a jak ho udržovat. Já teda nejsem profesionál, tak vám povím, jak ho udržuji já. Nejprv jsem začala s věcmi, které se doopravdy řadily do složky BORDEL A KRÁMY (rozbitá sluchátka, popsané nedůležité papíry, apod.)
Potom jsem ale začala třídit oblečení, knihy a později i choulostivější věci jako jsou různé suvenýry atd.

Díky minimalismu se cítím skutečně dobře. A bonus ! Přestala jsem tolik nakupovat. Vzhledem k tomu kolik věcí už jsem darovala/ vyhodila, tak se nad každou věcí v obchodě pořádně zamyslím. Takže i moje peněženka se má lépe :D

Co se týká tipů, jak vyhazovat věci, myslím, že s ničím novým nepřijdu. Prostě VŠECHNO VYNDAT a pořádně se nad každou věcí zamyslet. Taky si VYMEZIT ČAS na pořádnou debordelizaci.

ALE taková hlavní věc. MUSÍTE K TOMU DOSPĚT. Je jasné, že všechno nevyhodíte hned. Musíte opravdu postupně.

Jo a nejsem takový razantní minimalista - pořád ještě mám víc jak dvoje kalhoty a pět triček :D


Ranní rutina | škola, klasika

10. dubna 2017 v 6:00 | Klára |  Ze života
Asi trošku mainstream, ale miluju rutiny ostatních. Je to dost inspirující. Zjistila jsem, že ranní plán mi ušetří spoustu času a chodím díky němu na autobus včas - pokud nejede dřív :D

Mám dva budíky. Jeden v 5:38 a druhý v 5:45, na který už vstávám.
A pak mám ještě permanentní budík v podobě Dary (mého psa).
Oblíknu se a jdu s Darou ven tak na 15-20 min podle počasí.


Jdu si udělat snídani. Pustím si RÁDIO, které většinou zase vypnu - nechytám moje oblíbené stanice -_-
Před snídani si vezmu prášky a vypiji sklenici vody (400 ml).
Snídaně většinou obsahuje vločky a kus ovoce K tomu piji zelený čaj - můj TOP je Malý Buddha -- ZDE.
Po snídani si vyčistím chrup, nalíčím se a přichystám si svačinu a pití do školy.
V rychlosti si uklidím pokoji, rozloučím se s Daryšou a odcházím.

I když mám vše pečlivě zorganizované, občas se prostě stane, že si po ránu dám menší nedobrovolný sprint :D


Vegan rychlovka | Učím se vařit #2

8. dubna 2017 v 6:00 | Klára |  Kuchtění
Dneska vám představím svoje nejoblíbenější a nejjednodušší jídlo. Je to TIP na SYTÝ, RYCHLÝ A DOKONCE VEGANSKÝ oběd u kterého teda ani moc nevaříte ... jj učím se vařit twl

"RECIPIS"
🌽 Tak já jsem ze všeho nejdřív nakrájela na kousky přírodní tofu a v misce ho promíchala se sójovkou (jinak doopravdy chuť mít nebude). Ale občas si dávám místo tofu třeba Šmakouna mexico.
🌽Dále dám do nějaké velké misky trochu kuskusu a zaliji cca 1 litrem vody. Počkám asi 10 min a za tu dobu kuskus krásně nabyde.
🌽 Do kuskusu přidám tofu, kukuřici a dochutím solí a mým oblíbeným ďábelským koření. Přiznávám, občas přidám i trochu kečupu. Vy si můžete do kuskusu samozřejmě přidat třeba rajčata, nebo papriku. Já jsem úchyl na kukuřičku.

Jako ano, nic moc recept to nebyl. Opravdu jen TIP jak si RYCHLE udělat DOBRÉ, SYTÉ


Rehábky u konce a dvoudenní plesová sezóna

6. dubna 2017 v 19:24 | Klára |  Ze života
Ahojda
Tak konečně mi skončily rehabilitace. A jsem začala aktivně cvičit. Jedu si teď Jillian a nemůžu si to vynachválit. Asi poprvé v životě to nedělám kvůli krásné postavě, ale abych se odreagovala a zabránila posílením středu dalším problémům se zády.
A dokonce ! Zjistila jsem, že se mi i lépe ráno vstává z postele díky Jill.


Absolvovala jsem také dva plesy. Hezky pěkně za sebou.
V pátek jsem dělala hostesku na jednom plese. Mým plánem bylo se na ten ples dostat, i když to bylo dost těžké. Nakonec jsem tam pracovala. Asi bych už tam nešla. Přesto, že jsem dělala hostesku už dvakrát na plese, tak prostě nemám ráda, když se se mnou zachází jako s hadrem. Hadrem, jež se hodí na potřebné místo. Ples nakonec byl docela obyčejný, řekla bych horší než jsem čekala a jsem ráda, že jsem si nekoupila lístky.


Hned v sobotu jsem už s přítelem přijela na ples dobrovolnické organizace v městě, kde studuji. I když jsem v centru už rok, moc kolegů neznám, takže jsem byla ráda za každou sociální interakci. Od plesu jsem velmi upřímně mnoho nečekala. Ale moc jsme si to užili. Koupili jsme si lístky do tomboly, která mě vyloženě dostala a můžu říct, že byla mnohem lepší než minulý večer !!! Vyhráli jsme toho docela dost. Přítel byl unešený z přívěsku na klíče v podobě náboje a já jsem se zamilovala do trička z Amazonu :D

Aktuálně mám spoustu představ a plánů na různé články. Sjíždím teď spoustu nových filmů, poctivě se učím vařit a sportuji :)
A nejen na to budou články ...