Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Čtecí zásek | Jak na to a jak to vidím já

17. září 2017 v 18:05 | Klára |  Tipy
Čtu už opravdu dlouhou dobu. Ještě před první třídou pro mě knížky znamenaly neskutečné kouzlo. V nějakých třinácti letech se to však zlomilo a asi tři roky jsem pořádně nic nepřečetla.
Tím myslím, že jsem občas narazila na super knížku, kterou jsem zhltla, ale většinou jsem nečetla a když už tak takový to "pojď ještě dáš aspoň deset stran". Prostě nucení.

Čtecí zásek ať už takhle dlouhý nebo krátký prostě občas přijde a nemine to ani největší knihomoly. Může to být špatným výběrem nějaké knihy anebo vás nějaký příběh tak okouzlí, že pak ty ostatní vůči němu stojí za prd. Těch důvodů je více a délka záseku je také individuální. Občas prostě tři roky..


Vtipná část mého příběhu je, že jsem si neuvědomovala, že nečtu, respektivě jsem si tak dlouho nalhávala, že jsem stále vášnivá čtenářka až jsem tomu uvěřila. Avšak na začátku roku 2016 jsem si dala výzvu na Goodreads dvaceti knih. Říkala jsem si, že budu mít přesah ještě. Výsledek mi však otevřel oči.

Občas když člověk má nějaký koníček, tak o něj prostě nechce přijít, ale on vám neodejde. Čeká, až se k němu zase vrátíte :)

A můj tip na čtecí zásek ? Prostě zkoušejte a když to nejde, dejte tomu čas. Sice sem i pro odkládání knih. Úplné. Jakože třeba vrácení do knihovny bez úplného přečtení. Ale ve čtecím záseku to nedoporučuji, jelikož to budete dělat častěji a častěji a můžete přijít o nějaký super příběh :)

Snad tento článek povzbudil někoho, že není potřeba to vzdávat ani se hroutit, že přicházíte o vaše hobby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama