Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

EKOLOGIE | 5 tipů, co dělám já

15. září 2017 v 0:00 | Klára |  Tipy
Ahojky, dneska vás seznámím s mým ekologickým chováním. V létě jsem tuhle tématiku dost začala řešit a můžu říct, že jsem se po nějakém měsíci a půl dost změnila v tomhle smyslu.

Zrak mi projasnil projekt od Greenpeace Plast je Past. I když to není veškerý plast, řeknu vám ten co jsem minimalizovala.


1. TUHÉ MÝDLO
Kvůli několika kosmetickým dárkům jsem prostě nějak ze dne na den přešla na sedmidenní řadu sprchových gelů tzn. každý den jiný sprcháč...divný dost. Každopádně po dospotřebování toho posledního používám již tuhé mýdlo, které se pohodlně dá koupit v papírovém obalu.

2. MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK
Trošičku ošemetné téma, na které plánuji udělat samostatný článek, aby to na někoho v tomhle nebylo TMI :D
Jinak ho používám už asi čtvrtý cyklus a to z 99,9% jenom(bez vložek a tampónů).


VÍCE V CELÉM ČLÁNKU3. PLASTOVÁ EKO LAHEV
Ta moje je od Tupperware. Jsou sice dražší, ale vydrží a mají moc hezký design. Máme dvě velikosti a do školy si beru 500ml, kterou si později dopouštím normálně v kohoutku.

4.VLASTNÍ SÍŤOVKA -- ZATÍM SPOTŘEBA MIKROTEŇÁKŮ-- a VLASTNÍ PLÁTĚNKA
Vlastní síťová taška je sen, bohužel máme doma tolik nahromaděných igelitových sáčků, že točíme ty. Takže na každý nákup svoje vlastní pytlíky.
Btw do tohohle bodu se počítá i to, že si v obchodech- klidně i s oblečením, neberu ani igelitku ani tašku ani nic. Mám vlastní plátěnku. A to, že prodavačky divně koukaj, když je při balení zastavím, mi je nějak jedno. Třeba se zamyslí, proč to dělám a někoho inspiruji :)

5. VYUŽÍVÁNÍ VŠECH POPELNIC
Tříděný odpadu je pro někoho normálka- naštěstí. Je ale dobrý zjistit si, co všechno můžete roztřídit a třídit to. Třeba co znamená sběrný dvůr a že existují i popelnice na kovové obaly. Snažím se teď navyknout na vyhazování bio odpadu, ale nemůžu najít nic v čem bych to skladovala, takže vděčna budu za každý tip. Bydlím totiž v paneláku, taže no kompost.

Tak to by bylo vše, doufám, že jste se trošku inpspirovali a že máte někdo nějaký tip, kde skladovat v paneláku bio odpad a nechodit s každou šlupkou zvlášť :)
--
zdroje obrázků: pepperfry.com, googlesites.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama