Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

POLSKO | den první | Kraków

28. září 2017 v 18:58 |  Ze života
V pondělí 25.9.2017 mě a dalších čtyřicet lidí z naší školy, čekal výlet do Polska, o jehož začátku vám dnes vypovím. Zmíněné pondělí jsem vstávala už ve čtyři hodiny. Vyvenčila jsem psa a máma mě pak odvezla autem do města, ve kterém studuji, ke škole.
Celou zvědavou, jaký autobus naše škola vybrala, mě zchladil pohled na červenou a vrzající památku. Touto památkou jsme jeli asi deset hodin, kvůli čůro-pauzám a opravám silnic. A taky abychom vyzvedli v Ostravě spešl průvodce.

Cesta díky fajn partě nebyla ani tak hrozná, ale stejně byl člověk unavený.

No ale i tak jakmile jsme vystoupili, čekal nás první program. Navštívili jsme hrad Wavel (zvenku) a taky nějakou katedrálu a baziliku. Omlouvám se, že neznám názvy, ale na mou obhajobu, je toho tam fakt dost, jelikož v Polsku je asi 70% křesťanů (prej). Potkali jsme také několik jeptišek, což bylo celkem zvláštní, vzhledem k tomu, že jsme na to zvyklí v Česku tak akorát z filmů.
V bazilice jsme dokonce byli při začátku modlitby... asi nejvíc špatně zvolený moment, kdy vejít jako parta středoškoláků do baziliky no... Jako nebyli z nás nadšený- chápu...Avšak musím říct, že tam mají opravdu krásné vitráže a výzdoby, jak v bazilice tak v katedrále.
Parkem s příjemnou podzimní atmosférou, jenž je po celém obvodu historické části města, jsme došli do středu města a viděli přímo náměstí. Navštívili jsme několik krámků se suvenýry (no a co vám budu povídat, neodoolali jsme Tigeru). A stavili jsme se i v mekáči, kde jsem vyzkoušela Flurry s mangem (jj hrozně důležitej zážitek twl). No a Krakow jako město je až překvapivě čistý, denně se tam totiž provalí horda turistů. Proto mě také překvapilo, že i přes otravné vše fotící turisty jsou místní tak milí (jasně říkáte si kvůli penězům, ale i tak prostě to potěší)
Pak jsme se autobusem přemístili do hotelu. Jako žádný luxus, ale vcelku ucházející. Sprcháč nebyl plesnivý a kromě polštáře (ještě že jsem měla svůj) bylo všechno čisté. Ráno jsme dostali snídani a čekal nás výlet do Osvětimi, což si nechám na příští článek :)

bohužel nejsem prostě fotící typ a žádné svoje fotky z Krakowa nemám ...
zdroj : wikipedia.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama