Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Říjen 2017

Přečteno : říjen 2017

26. října 2017 v 0:00 | Klára |  Knížky a časopisy
Dnes bych se ráda podělila o recenzi na knihy, které jsem četla v říjnu.

ČERVENÝ VRCH - Jamie McGuire

Zdánlivě klidně vypadající kniha je vlastně o zombie apokalypse. Jde o virus, který postupně napadá celý svět.
Šouravé zombie se živí lidským masem a virus se přenáší kousnutím. Typická zombie apokalypsa...
Máme zde několik hlavních hrdinů, kteří bojují o přežití jejich a svých blízkých. Kniha je napsaná z pohledu tří lidí, prožívajících stejný problém jiným způsobem. Jedna z hlavních postav je rozvedená doktorka Scarlet, která je odhodlaná najít své dvě dcery, jež odjely zrovna k otci a převézt je na bezpečný ranč na Červeném vrchu. Tento ranč je v podstatě cílem i zbylých dvou hlavních postav a jejich blízkých.

Neskutečně napínavý příběh mi doopravdy nedal spát a knihu jsem přečetla asi za dva dny. A když jsem nečetla, tak jsem o knize přemýšlela. Do příběhu jsem se skutečně ponořila.
Líbilo se mi, že autorka se zabývá nejen zombie jako takovými ale i mezilidskými vztahy a případnými problémy společnosti, které by byly při apokalypse naprosto přehlížené.

📚📚📚 VÍCE V CELÉM ČLÁNKU 📚📚📚

OBLÍBENÉ HORORY

24. října 2017 v 0:00 | Klára |  Tipy
Ahoj, dnes bych vám chtěla ukázat horory a dramata. Vybrala jsem jen ty nejmilovanější, takže všechny velmi doporučuji :) A jelikož bude Halloween, toto jou mé tipy :

1. DŮM VOSKOVÝCH FIGURÍN - horor, vyvražďovačka
Parta lidí jede na nějaký zápas či co :D a po cestě se jim něco stane s autem a musí v nejbližším městě jít na benzinu, aby jim pomohli. To nejbližsí město je samozřejmě nikdo zdánlivě není, kromě masy voskových figurín...
Typická vyvražďovačka doplněná velice nechutnými prvky, díky kterým vám bude zle ještě za týden :D

2. La Cara Oculta - drama
Prostě nejvíc boží thriller, drama. Není to úplně horor a je to pro posránky a je to jeden z mých vybraných filmů na Halloween 2017 :) Pár se přestěhuje do Bogoty do starého domu. Po nějaké době ženská - Belen odejde. Chlap si nastěhuje novou a ta slyší zvláštní zvuky. A zjištění.. Belen asi úplně neodešla. LIBÁRNA


3. V zajetí démonů 1 a 2 - horor
Pokud se chcete bát se skvělým přběhem :) Film je zasazený do doby, kdy v Americe byli manželé Warrenovi - řekněme lovci démonů a zla. V oboou filmech jsou případy osídlení domu zlý démonem, které oni řeší. Podle mě je jednička o trochu děsivější než dvojka ;) Ale oba filmy se mi moc líbili.

4. Would you rather ? - drama, vyvražďovačka
Vyvražďovačka se skvělým tématem. Jedna holka (fakt nemám paměť na jména :D) potřebuje nutně peníze a nějakého dárce kostní dřeně pro svého bratra. Jeden starouš jí slíbí oboje, jestli ovšem půjde k němu na večeři s dalšími lidmi a zahraje si s nimi jednu hru. Jakmile vyhraje, dostane jak peníze tak dárce. Problém je, že jde o hru Co by raději. A je to řekněme drastičtější verze.


5. Noc žraloka - vyvražďovačka
Parta lidí jede k jezeru (ano k jezeru) a začnou tam postupně umírat žraloky (ano žraloky). Milovníci žraloků si přijdou na své. Objevujeme postupně různé duhy těchto krvavých potvůrek a rozné způsoby zabití a hlavně zbývá velká otázka.
Kde se sakra v jezeře vzali žraloci ??
Film doporučuji, ovšem ne, jestli jedete k moři ! Z vlastní zkušenosti můžu říct, že s potápěním je utrum :D

STŘEDNÍ ŠKOLA | výběr zaměření, školy a den otevřených dveří

22. října 2017 v 10:38 | Klára |  Tipy
Tak začínají první dny otevřených dveří a já bych vám ráda napsala své zkušenosti s vybíráním sš, vůbec výběrem zaměření a právě s dny otevřených dveří.


VÝBĚR ZAMĚŘENÍ ?

Proboha... pokud absolutně nevíte co, tak nechoďtě na gympl ! Raději si udělejte nějaký osobnostní test (tady, anebo třeba vaše základka vám ho nabídne) , na co byste se nejvíc hodili a potom přemýšlejte, co by vás bavilo z výběru testu.
Představte s,i že zítra jdete do -dosaďte si- práce. Těšili byste se ?
Samozřejmě záleží i na vašich schopnostech. Pokud mi za boha nejde geometrie a fyziku nechápu a nebaví mě se učit, tak nepůjdu na architekta že jo..
Musíte zvážit i to, co se budete muset učit a podle toho si nějaké budoucí zaměření vybrat.
Např. já : na medicínu prostě psychicky ani fyzicky nemám, ale baví mě zdravotnictví - tzn. zdrávka :) a potom těch VOŠek je spousta :) anebo i vysokých škol s tímto zaměřením.

VÝBĚR ŠKOLY

Hodně lidí má takový názor, že je jedno, do jaké školy chodíte, protože v učení záleží jen na vás. Upřímně... podle mě to není pravda. Jestli učitel látku nedokáže vysvětlit, anebo výklad vůbec neřeší, tak je to přece jen špatný...
Ač bych ráda řekla, že ano, tak tohle na dnu otevřených dveří prostě nepoznáte.
Ale co můžete zvážit

1. Nejdřív zvažte, jestli budete chtít na kolej a dál od domova, anebo se budete rozhodovat podle dojíždění. Bohužel na intru nejsem, ale na youtube je spousta videí o výhodách a nevýhodách, která vám to přiblíží.
No a dojíždění je v pohodě do hoďky a bez přestupů, jinak je to na ... ehm...

2. Dále jděte na den otevřených dveří a PTEJTE SE ! Na všechno ! Od toho to totiž je ;)

3. No a přeptejte se samotných studentů- nejlépe odmaturovaných. Jaký je přístup, studium a popřípadě výdaje.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Doporučuji tam nejít sám (víc očí víc vidí :D a také máte víc názorů). A jak jsem výše uvedla, ptejte se. Ideální je připravit si doma v klidu seznam otázek a témat, co vás zajímají a pak čekat, jestli je někdo zodpoví, anebo se sami zeptat.
No a jak se ptát studentů ? Určitě ne v blízkosti učitelů, to vám nic extra neřeknou :D Prostě si odchynětě někde samotného a sympatického a přeptejte se.

zdr.obr. : careeris.com

AŽ MI BUDE OSMNÁCT 🎂❤🎂

18. října 2017 v 17:31 | Klára
Prej že v osmnácti se nic nezmění... tady je vše co chci podnikat
1. Piercing a tetování ?
O piercingu jsem rozhodlá a o tetování taky :D chci jeden nápis, který jsem ještě u NIKOHO neviděla, takže ani sem to nebudu psát ;)

a piercing Tragus - máma říká, že se to tak jmenuje protože to vypadá tragicky :´D
2. Darování krevní plasmy <3 a možná i jinejch "věcí" :D
Prostě srdeční záležitost, kterou nemůžete jako nezletilý dělat :/ so sad...


3. VOLIT
Omg, volby mi uniknou asi o měsíc... fňuk
Přitom můj názor je táák cenný :D


4. Vínko legálně koupené
5. Dobrovolnictví u malých dětí <3
Už skoro dva roky dělám dobrovolnici v geriatr. a rehab. centru. Chci k tomu přihodit ještě dobrovolnictví s dětmi.
Ale to je pouze od osmnácti.

6. Budu drandit s autem :D
JJ nej zpráva na konec... kupte si helmy a choďte kanálama :D v listopadu Klára dělá autoškolu :D


Pak další věci jako rozhodnovat o sobě v nemocnici, ve škole atd.

zdr. pinterest.com, bernardsridgefield.com, unicaplasma.cz

Můj Duchařský Příběh 👻👻👻

14. října 2017 v 0:00 | Klára
Dnes to bude o paranormálních jevech ve smyslu duchové, duše zemřelých, ale i o zlu a démonech. Krom toho, že je to téma týdne, to i zapadá do přicházejícího Halloweenu :)
🎃🎃🎃

Nikdy jsem na tohle nebyla extra citlivá, ale tak něco se taky stalo. Tento příběh je snad jediným opravdu duchařským zážitkem. A dodnes mě mrazí, když na něj pomyslím.
👻👻👻

Když mi bylo asi jedenáct -pamatuji si to jako by to bylo včera- spala jsem u babičky.
Dům babičky a jejího manžela se skládá z dvou "bytů" oddělených chodbou. Jeden obývají oni a druý menší já a moje sestřenka s bratrancem. Tuto noc jsem tam měla spát ale porpvé takhle sama. Byl to pokoj po rodičích babiččina manžela a byl poměrně starý. Babička se mě ptala, jestli se tam nebudu bát a jestli nechci spát u nich v obývacím pokoji. S podivem jsem odmítla.
Večer jsme koukali na televizi a pak jsem šla spát... sama. Asi v půl třetí (cca) jsem se vzbudila. A chvilku poté jsem slyšela prudký náraz. Vyšel za závěsem vedle mé postele. Stiskla jsem svého medvídka a přemýšlela co by to mohlo být. To prostě něco spadlo, uklidňovala jsem se. Zkusím zase usnout.
Najednou jsem však uslyšela klapání psích drápků po dlažbě. Heh to bude Betynka, babičky pes. Uklidnila jsem se, jakmile jsem uslyšela šourající pantofle. Babička si šla zakoučit na chodbu. Záhada vyřešena. "Babi?" odvážila jsem se. Třeba za mnou přijde jako -proč nespíš- a uklidní mě, myslela jsem si.
V ten moment se však šourání na okamžik zastavilo a posléze bylo čím dál bližší. Babička neodpověděla. Podlaha v mém koberci zavrzala. V tu chvíli jsem měla srdce v kalhotách. Byla tma a já jsem se neodvážila ani pohnout. Zavřela jsem oči a zkoušela usnout. Nepomáhalo. Podlaha už nevrzala, ale já jsem tušila, že "něco" je v mém pokoji. Umírala jsem strachy. A pak jsem to udělala. Zvedla jsem se ze své postele.
Úplně vyklepaná s medvídkem a mobilem v ruce jsem přeběhla pokoj, druhý pokoj, chodbu a do obýváku u babičky do křesla. Bušila mi srdce tak jako nikdy. Klepala jsem se ještě hodinu poté. Našel mě babičky manžel, který šel do práce, jak sedíím v křesle a koukám do zdi.
A babičky komentář ? Já jsem to věděla... A to bylo naposled, co se k tomu babička nějak vyjádřila. Od té doby už o tom nemluvila a vymlouvala to...
👻👻👻

Tak snad se vám příběh líbil :) Byla to čistá pravda a bohužel (spíš bohudík) jediný duchařský příběh :D
No a jestli na to něvěříte, tak nevěřte :D Aspoň se nebudete bát ;) :D

Proč miluji PODZIM 🍂🍂🍂

2. října 2017 v 0:00 | Klára |  Ze života
Celých svých šestnáct let jsem podzim nesnášela.
Dnes už můžu říct, že jsem si ho zamilovala. Stalo se to opravdu nečekaně.
🍂🍂🍂
Byla jsem venku a procházela se pod stromem spadaným barevným listím.
Od té doby se ven neustále těším. Na barvy, vůni a nádheru podzimu.
Dokonce i chladnější počasí a vítr a déšť mi moc vyhovují. Nevím vůbec proč je to najednou jinak, ale nehorázně si to užívám.

Léto je stále teplejší a otravnější. A na podzim si už mohu užívat pohodlné svetry a nepropocené tělo - buďme upřímní...
Můžu taky páit svíčky a pomlasávat si na čaji. Moje oblíbené čaje jsou Magic Moments a Winter time od Teekane.

A hlavně Halloween a to, když víte, jak si ho užít i bez masek ;)....o tom vám napíši později ;)