Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Přečteno : říjen 2017

26. října 2017 v 0:00 | Klára |  Knížky a časopisy
Dnes bych se ráda podělila o recenzi na knihy, které jsem četla v říjnu.

ČERVENÝ VRCH - Jamie McGuire

Zdánlivě klidně vypadající kniha je vlastně o zombie apokalypse. Jde o virus, který postupně napadá celý svět.
Šouravé zombie se živí lidským masem a virus se přenáší kousnutím. Typická zombie apokalypsa...
Máme zde několik hlavních hrdinů, kteří bojují o přežití jejich a svých blízkých. Kniha je napsaná z pohledu tří lidí, prožívajících stejný problém jiným způsobem. Jedna z hlavních postav je rozvedená doktorka Scarlet, která je odhodlaná najít své dvě dcery, jež odjely zrovna k otci a převézt je na bezpečný ranč na Červeném vrchu. Tento ranč je v podstatě cílem i zbylých dvou hlavních postav a jejich blízkých.

Neskutečně napínavý příběh mi doopravdy nedal spát a knihu jsem přečetla asi za dva dny. A když jsem nečetla, tak jsem o knize přemýšlela. Do příběhu jsem se skutečně ponořila.
Líbilo se mi, že autorka se zabývá nejen zombie jako takovými ale i mezilidskými vztahy a případnými problémy společnosti, které by byly při apokalypse naprosto přehlížené.

📚📚📚 VÍCE V CELÉM ČLÁNKU 📚📚📚
ZAKLÍNAČ DUŠÍ - Sebastian Fitzek


Jak už z titulu můžeme poznat, jde o zaklínače duší. Má na kontě už tři ženy a hodlá pokračovat. Jeho styl je ponořit oběť do tzv zhyptonitozavé loutky. Příběj se oděhrává na psychiatrické léčebně. Jakmile personál a pacienti zjistí, že psychopat se nachází uvnitř budovy, je skoro i pozdě. Zaklínač duší už začal "tvořit".

Kniha mě narozdíl od předchozí vůbec do příběhu nevtáhla. Určitě to nebylo tak napínavé. Ovšem i tak mě závěr a odhalení naprosto překvapilo, což se mi jen tak nestává :) Jako některé věci okolo jsem "předpověděla" správně, ale odhalení psychopata jsem si vůbec netipla.

JEDNOU BUDEŠ ARAB - Riad Sattouf


První díl komiksové pentalogie a autobiografie zároveň o malém Rijádovi. Matka francouzka a otec syřan a jejich malý synek se stěhují v prvním díle do Libye a následně i do Sýrie. Je to tedy v nějakých sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století - tzn Kadáffí atd.

V komiksu je až překvapivě velmi lehké nahlédnout a představit si skutečný život na Blízkém Východě v té době. Komiks jsem doopravdy žrala a jediná věc, která mi ho velmi znnepříjemnila byla ukázka týrání zvířat, která bohužel není výmyslem a ta jedna komiksová scéna ke konci se štěňátkem mě tak dostala .... že jsem knihu pak už jen zběžně prolistovala na konec, jak to teda dopadne a váhám, zdali pentalogii dokončím, jelikož jsem asi blbá, ale na tohle jsem fakt dost citlivá... takže závěrem jsem byla z knihy spíše otřesená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama