Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

STŘEDNÍ ŠKOLA | výběr zaměření, školy a den otevřených dveří

22. října 2017 v 10:38 | Klára |  Tipy
Tak začínají první dny otevřených dveří a já bych vám ráda napsala své zkušenosti s vybíráním sš, vůbec výběrem zaměření a právě s dny otevřených dveří.


VÝBĚR ZAMĚŘENÍ ?

Proboha... pokud absolutně nevíte co, tak nechoďtě na gympl ! Raději si udělejte nějaký osobnostní test (tady, anebo třeba vaše základka vám ho nabídne) , na co byste se nejvíc hodili a potom přemýšlejte, co by vás bavilo z výběru testu.
Představte s,i že zítra jdete do -dosaďte si- práce. Těšili byste se ?
Samozřejmě záleží i na vašich schopnostech. Pokud mi za boha nejde geometrie a fyziku nechápu a nebaví mě se učit, tak nepůjdu na architekta že jo..
Musíte zvážit i to, co se budete muset učit a podle toho si nějaké budoucí zaměření vybrat.
Např. já : na medicínu prostě psychicky ani fyzicky nemám, ale baví mě zdravotnictví - tzn. zdrávka :) a potom těch VOŠek je spousta :) anebo i vysokých škol s tímto zaměřením.

VÝBĚR ŠKOLY

Hodně lidí má takový názor, že je jedno, do jaké školy chodíte, protože v učení záleží jen na vás. Upřímně... podle mě to není pravda. Jestli učitel látku nedokáže vysvětlit, anebo výklad vůbec neřeší, tak je to přece jen špatný...
Ač bych ráda řekla, že ano, tak tohle na dnu otevřených dveří prostě nepoznáte.
Ale co můžete zvážit

1. Nejdřív zvažte, jestli budete chtít na kolej a dál od domova, anebo se budete rozhodovat podle dojíždění. Bohužel na intru nejsem, ale na youtube je spousta videí o výhodách a nevýhodách, která vám to přiblíží.
No a dojíždění je v pohodě do hoďky a bez přestupů, jinak je to na ... ehm...

2. Dále jděte na den otevřených dveří a PTEJTE SE ! Na všechno ! Od toho to totiž je ;)

3. No a přeptejte se samotných studentů- nejlépe odmaturovaných. Jaký je přístup, studium a popřípadě výdaje.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Doporučuji tam nejít sám (víc očí víc vidí :D a také máte víc názorů). A jak jsem výše uvedla, ptejte se. Ideální je připravit si doma v klidu seznam otázek a témat, co vás zajímají a pak čekat, jestli je někdo zodpoví, anebo se sami zeptat.
No a jak se ptát studentů ? Určitě ne v blízkosti učitelů, to vám nic extra neřeknou :D Prostě si odchynětě někde samotného a sympatického a přeptejte se.

zdr.obr. : careeris.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama