Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Únor 2018

Zkušenost s německým výměnným pobytem

28. února 2018 v 0:00 | Klára |  Ze života
U nás ve škole se čas od času organizují takovéhle výměnné pobyty. Bez váhání jsem se při první zmínce přihlásila. Nakonec jsme jako partička asi o deseti lidech studentech z různých ročníků - já tou dobou v prváku- a dvou učitelů vyrazili do německého města Wetzlaru poblíž Frankfurtu.


Cesta trvala neskutečně dlouho než jsme dorazili ke svým novým kamarádům. Moje nová kamarádka - pojďme jí říkat třeba Helenka- byla celkem introvert. Přijela pro mě se svým tátou, který byl celkem překvapený poté, co na mě s přízvukem spustil hezky německy... nerozuměla jsem totiž ani slovo ... Naštěstí Helenka a ostatní členové rodiny mluvili anglicky.

Jakmile jsme po nekonečně dlouhé cestě autem (beze slova) dorazili do jejich vesničky, přivítala mě jejich maminka s čokoládovým dortíkem. Od té chvíle se moje pozornost upínala hlavně k jídlu. Jelikož jsem k nim domů přijela o víkendu, nešly jsme s Helenkou ještě do školy. Protože Helenka jezdí na koních, naše první zastávka o víkendu byla právě na jejím jezdeckém poli či co... Tam jsem poznala její mladší extrovertní sestru, s kterou jsem si překvapivě rozuměla víc, i když jsem si za boha neuměla zapamatovat a vyslovit, jak se jmenuje. Doma večer jsem pak poznala druhého sourozence, jehož jméno jsem si zapamatovala jenom díky tomu, že se chameleon princezny Lociky z Na vlásku jmenoval stejně.

Druhý den o víkendu jsme dopoledne jeli s celou rodinou na jakýsi zámek. Tam jsme šli pouze do nějaké restaurace. Koukám do jídelního lístku a nemám slov... špagety s jahodami ?? špagety s exotickým ovocem či čokoládou ?? To snad nemůžou ani jíst. Ale vzhledem k důvěře k něměckému jídlu, co jsem doposud snědla, jsem si objednala špagety s jahodami. Moje host rodina se mi celkem zasmála, jakmile zjistila, že jsem si celou dobu myslela, že to jsou skutečné špagety. Tohle totiž byla zmrzlina... no páni...


Odpoledne jsme pak s Helenkou a její sestrou malovaly a hrály různé německé kvízové hry pro děti, které mi musely překládat do angličtiny. Celkem sranda.

No a večer konečně ochutnali jídlo z Česka, které jsem jim přivezla. Moje oblíbené polomáčené sušenky sice zůstaly netknuté, ale lázeňské oplatky hned zmizely. Kofola jim rovněž hodně chutnala a jakmile jsem vytáhla Becherovku, tak rodiče zvolali "ááá Becherooouvka ja" a večer skončil celkem pohodově. A další den nás čekala škola a moji spolužáci a učitelé, které jsem celý víkend neviděla...

Doufám, že se vám tento článek líbil. Asi není nutné říkat, abyste to brali s rezervou tohle moje vyprávění. Kromě vtipných nebo trapných situací byl tenhle výlet do Německa pro mě skvělým zážitkem, na který budu ještě dlouho vzpomínat :)

Hry/ aktivity na párty/ narozeniny ... pro mladistvé/ dospělé ...1. díl - ty nealko

26. února 2018 v 11:42 | Klára |  Tipy
Úplně jsem nevěděla, jak tento článek pojmenovat. Prostě co dělat na narozeniny nebo Silvestrovskou párty.

Aby to nebylo přímo směřované na děti.

První díl se bude týkat her a aktivit, ke kterým nutně nepotřebujete alkohol :D Hodně z nich se dá hrát i ve škole o supla, anebo ..co si budem.. o nudnou dvouhodinkovku :D

  • VYTUNĚNÉ MĚSTO, ZEMĚ,..
Většina z vás tuhle hru pravděpodobně zná. Jde o to, že si napíšete kategorie různých oblastí na papír do sloupců. Potom jeden říká abecedu a druhý stop. Podle vylosovaného písmena doplňujete do sloupců .. jméno, město, apod. pak se sčítají body ( 5 - když to má víc lidí, 10 - když to máte jako jediný, 20 - když to někdo nemá) za každé slovo. Po prozkoušení nových vám můžu doporučit kategorie : jméno, město, země, zvíře, rostlina, jídlo, jakákoliv značka (auta, vína, oblečení,...), věc
Hru si s úpravou kategorií můžete zahrát i v angličtině.

Související obrázek
  • SLUCHÁTKA
Typická hra youtuberů.... ale i tak celkem sranda. Prostě člověk se sluchátky a puštěnou hudbou hádá, co říká ten druhý.
  • PŘÍBĚH
Nastříháte si pruhy papírů a každý napíše libovolné přídavné jméno. Přehne a pošle tomu co sedí vedle. Ten napíše podstatné jméno a takhle to jede ještě s kým čím, co dělali, kde a proč. Často vznikne celkem zábavný příběh.
  • Párty alias, activity, dobble, prší...
Klasické stolní nebo karetní hry no...
  • OBRÁZKY
Hodně podobné příběhu. Každý si vybere libovolnou věc (ideálně aby se dala nakreslit více způsoby) a napíše na papír (např. ježibaba). Ten papír pak pošle spolusedícímu nepřehnutý. Spolusedící nakreslí ježibabu, přehne nápis, aby byl vidět pouze obrázek a pošle dalšímu a ten další napíše co to má být.
  • SEBESTŘEDNÝ KVÍZ :D
Ideální zábava na narozeniny, kdy si oslavenec připraví otázky o sobě a ostatní zjistí, kdo ho zná nejlépe.
  • WHO IS THAT ??
Klasická hra s papírkem na hlavě a osobou, co musí ostaní uhádnout. Ideální, aby měl každý papírek a dalo se navzájem.


Tak tohle byl jen takový nástřel. Her samozřejmě může být více. Celkem dobře se můžete inspirovat i na youtube :)

elektrošoky, ročníkovka a Kapi

19. února 2018 v 7:34 | Klára |  Ze života
Bez nudných výmluv jsem zase zpět :D

Už je to pár dnů, co jsem zažila ZATÍM své nejhorší vyšetření. EMG. Jako není to úúpllně nejhorší vyšetření, ale uff...
Dávali mi zjednodušeně šoky do ruky. Kromě toho, že to bylo creepy, sestra se spletla v dávce a odcházela jsem s odumřelou rukou, tak tohle vyšetření bylo v pořádku. Což mě paradoxně nejvíc zlomilo :D Nevím, ale mám to prostě tak, že chci vědět příčinu mých bolestí a to jak se to bude léčit. No a po konzultaci s neuroložkou půjdu na rehábky s rukou .... přesně to, co jsem nechtěla :D

I když ruka stále při psaní a na počítači bolí jak ďábel, rozhodla jsem se, že se na to vykašlu už :D

Táákže s přestávkami na úpění a změnu polohy píšu další článek a hraju opět Kapi hospital.

Kapi hospital je má oblíbená onlinovka :D Je to o tom, že máte nemocnici a postupem času získáváte další místnosti jako renten např. a můžete léčit další onemocnění ať už blijavku se záchodem anebo zlomené srdce s romantickou knihou ..nj míčovina :D

No a to bych nebyla já, kdybych si nepostěžovala na svojí "aktivitu" na ročníkovce. Svoje psaní do diáře "Dělat na ročníkovce" bych měla změnit na "Prokrastinovat kvůli ročníkovce".

Takže to by bylo pro dnešek asi vše :D páčko ...snad zase brzy :D