Autorka za pár dní osmnáctiletá, studentka zdrávky, hranokovačka roku, milovnice avokáda a krmitelka psa.

Zkušenost s německým výměnným pobytem

28. února 2018 v 0:00 | Klára |  Ze života
U nás ve škole se čas od času organizují takovéhle výměnné pobyty. Bez váhání jsem se při první zmínce přihlásila. Nakonec jsme jako partička asi o deseti lidech studentech z různých ročníků - já tou dobou v prváku- a dvou učitelů vyrazili do německého města Wetzlaru poblíž Frankfurtu.


Cesta trvala neskutečně dlouho než jsme dorazili ke svým novým kamarádům. Moje nová kamarádka - pojďme jí říkat třeba Helenka- byla celkem introvert. Přijela pro mě se svým tátou, který byl celkem překvapený poté, co na mě s přízvukem spustil hezky německy... nerozuměla jsem totiž ani slovo ... Naštěstí Helenka a ostatní členové rodiny mluvili anglicky.

Jakmile jsme po nekonečně dlouhé cestě autem (beze slova) dorazili do jejich vesničky, přivítala mě jejich maminka s čokoládovým dortíkem. Od té chvíle se moje pozornost upínala hlavně k jídlu. Jelikož jsem k nim domů přijela o víkendu, nešly jsme s Helenkou ještě do školy. Protože Helenka jezdí na koních, naše první zastávka o víkendu byla právě na jejím jezdeckém poli či co... Tam jsem poznala její mladší extrovertní sestru, s kterou jsem si překvapivě rozuměla víc, i když jsem si za boha neuměla zapamatovat a vyslovit, jak se jmenuje. Doma večer jsem pak poznala druhého sourozence, jehož jméno jsem si zapamatovala jenom díky tomu, že se chameleon princezny Lociky z Na vlásku jmenoval stejně.

Druhý den o víkendu jsme dopoledne jeli s celou rodinou na jakýsi zámek. Tam jsme šli pouze do nějaké restaurace. Koukám do jídelního lístku a nemám slov... špagety s jahodami ?? špagety s exotickým ovocem či čokoládou ?? To snad nemůžou ani jíst. Ale vzhledem k důvěře k něměckému jídlu, co jsem doposud snědla, jsem si objednala špagety s jahodami. Moje host rodina se mi celkem zasmála, jakmile zjistila, že jsem si celou dobu myslela, že to jsou skutečné špagety. Tohle totiž byla zmrzlina... no páni...


Odpoledne jsme pak s Helenkou a její sestrou malovaly a hrály různé německé kvízové hry pro děti, které mi musely překládat do angličtiny. Celkem sranda.

No a večer konečně ochutnali jídlo z Česka, které jsem jim přivezla. Moje oblíbené polomáčené sušenky sice zůstaly netknuté, ale lázeňské oplatky hned zmizely. Kofola jim rovněž hodně chutnala a jakmile jsem vytáhla Becherovku, tak rodiče zvolali "ááá Becherooouvka ja" a večer skončil celkem pohodově. A další den nás čekala škola a moji spolužáci a učitelé, které jsem celý víkend neviděla...

Doufám, že se vám tento článek líbil. Asi není nutné říkat, abyste to brali s rezervou tohle moje vyprávění. Kromě vtipných nebo trapných situací byl tenhle výlet do Německa pro mě skvělým zážitkem, na který budu ještě dlouho vzpomínat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama